Tulokset

Alkulohkon sijoitukset:

PariOVHFF+F-P
Lehti & Luoma-aho5502517817
Mäkelä & Vehmas5412517817
Salo & Suominen52325121312
Kaseva & Parilo52325111411
Koivunen & Tabell51425101510
Ahtola & Stigell514258178
O = pelatut ottelut, V = voitetut ottelut, H = hävityt ottelut, F = pelatut freimit, F+ = voitetut freimit, F- = hävityt freimit, P = pisteet

Alkulohkon ottelut:

Koivunen & Tabell – Kaseva & Parilo 2-3

Tabell-Parilo 44-53, Koivunen-Kaseva 45-74, Koivunen & Tabell-Kaseva & Parilo 60-36, Tabell-Kaseva 77-37, Koivunen-Parilo 44-74

Kaseva & Parilo – Mäkelä & Vehmas 2-3

Kaseva-Mäkelä 47-63, Parilo-Vehmas 57-48, Kaseva & Parilo-Mäkelä & Vehmas 19-74, Kaseva-Vehmas 33-69, Parilo-Mäkelä 69-35

Lehti & Luoma-aho – Ahtola & Stigell 3-2

Luoma-aho-Ahtola 62-51, Lehti-Stigell 63-25, Lehti & Luoma-aho-Ahtola & Stigell 48-18, Luoma-aho-Stigell 37-66, Lehti-Ahtola 44-67

Lehti & Luoma-aho – Koivunen & Tabell 3-2

Luoma-aho-Koivunen 72-51, Lehti-Tabell 41-59, Lehti & Luoma-aho-Koivunen & Tabell 76-49, Luoma-aho-Tabell 78-57, Lehti-Koivunen 12-56

Koivunen & Tabell – Mäkelä & Vehmas 1-4

Tabell-Mäkelä 47-51, Koivunen-Vehmas 34-64, Koivunen & Tabell-Mäkelä & Vehmas 16-46, Tabell-Vehmas 33-65, Koivunen-Mäkelä 43-30

Kaseva & Parilo – Lehti & Luoma-aho 1-4

Parilo-Luoma-aho 38-63, Kaseva-Lehti 29-45, Kaseva & Parilo-Lehti & Luoma-aho 11-50, Parilo-Lehti 42-60, Kaseva-Luoma-aho 47-28

Ahtola & Stigell – Kaseva & Parilo 1-4

Ahtola-Parilo 37-76, Stigell-Kaseva 48-58, Ahtola & Stigell-Kaseva & Parilo 42-67, Ahtola-Kaseva 52-58, Stigell-Parilo 45-31

Mäkelä & Vehmas – Lehti & Luoma-aho 2-3

Vehmas-Lehti 77-48, Mäkelä-Luoma-aho 58-73, Mäkelä & Vehmas-Lehti & Luoma-aho 58-69, Vehmas-Luoma-aho 50-81, Mäkelä-Lehti 54-23

Koivunen & Tabell – Ahtola & Stigell 3-2

Tabell-Stigell 41-71, Koivunen-Ahtola 53-18, Koivunen & Tabell-Ahtola & Stigell 78-66, Tabell-Ahtola 18-57, Koivunen-Stigell 68-38

Salo & Suominen – Kaseva & Parilo 4-1

Salo-Parilo 33-40, Suominen-Kaseva 89-41, Salo & Suominen-Kaseva & Parilo 55-23, Salo-Kaseva 64-21, Suominen-Parilo 46-4

Salo & Suominen – Mäkelä & Vehmas 2-3

Suominen-Mäkelä 73-62, Salo-Vehmas 30-76, Salo & Suominen-Mäkelä & Vehmas 58-49, Suominen-Vehmas 32-63, Salo-Mäkelä 60-78

Mäkelä & Vehmas – Ahtola & Stigell 5-0

Vehmas-Stigell 70-36, Mäkelä-Ahtola 39-29, Mäkelä & Vehmas-Ahtola & Stigell 60-39, Vehmas-Ahtola 62-25, Mäkelä-Stigell 67-36

Salo & Suominen – Koivunen & Tabell 3-2

Salo-Tabell 69-42, Suominen-Koivunen 89-54, Salo & Suominen-Koivunen & Tabell 39-51, Salo-Koivunen 62-59, Suominen-Tabell 53-57

Ahtola & Stigell – Salo & Suominen 3-2

Ahtola-Salo 43-78, Stigell-Suominen 68-29, Ahtola & Stigell-Salo & Suominen 21-64, Ahtola-Suominen 68-59, Stigell-Salo 54-47

Salo & Suominen – Lehti & Luoma-aho 1-4

Suominen-Lehti 35-40, Salo-Luoma-aho 36-48, Salo & Suominen-Lehti & Luoma-aho 34-36, Suominen-Luoma-aho 56-13, Salo-Lehti 26-72

Välierät:

Mäkelä & Vehmas – Salo & Suominen 2-4

Mäkelä-Salo 65-45, Vehmas-Suominen 68-78, Mäkelä-Suominen 29-62, Vehmas-Salo 73-80, Mäkelä & Vehmas-Salo & Suominen 70-52, Mäkelä & Vehmas-Salo & Suominen 50-62

Lehti & Luoma-aho – Kaseva & Parilo 4-2

Luoma-aho-Kaseva 35-63, Lehti-Parilo 51-49, Luoma-aho-Parilo 39-52, Lehti-Kaseva 62-26, Lehti & Luoma-aho-Kaseva & Parilo 56-40, Lehti & Luoma-aho-Kaseva & Parilo 60-49

Finaali:

Lehti & Luoma-aho – Salo & Suominen 4-1

Lehti-Salo 61-10, Luoma-aho-Suominen 72-68, Lehti-Suominen 60-42, Luoma-aho-Salo 50-62, Lehti & Luoma-aho-Salo & Suominen 54-8

Mestarit 2021:

Jukka Lehti & Jori Luoma-aho

Kilpailun suurin breikki:

Pasi Stigell 36